KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik/collage 12807325
*
nr 1280 7325
Bo Erik Lundqvist
(f. 1936), Sverige
Blandteknik/collage, Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Sverige. Framtiden. Signerad, daterad 1977,116x88 cm
Bo Erik Lundqvist, född 1936 i Rättvik, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 oktober 2019
kl 19:07:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/10 18:35:08
1
500 kr
7/10 18:43:53
2
350 kr
7/10 18:43:53
1
400 kr (Budbetjänt)
7/10 18:44:31
2
450 kr
7/10 18:44:31
1
500 kr (Budbetjänt)
7/10 18:44:44
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bo Erik Lundqvist
Bo Erik Lundqvist, född 1936 i Rättvik, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Bo Erik Lundqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik bo erik lundqvist collage framtiden svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:14
*
Bo Erik Lundqvist
Bo Erik Lundqvist, född 1936 i Rättvik, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bo Erik Lundqvist
nr 1280 7325
Bo Erik Lundqvist
(f. 1936), Sverige
Blandteknik/collage, Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Sverige. Framtiden. Signerad, daterad 1977,116x88 cm
Bo Erik Lundqvist, född 1936 i Rättvik, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 oktober 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/10 18:35:08 | 1 | 500 kr |
7/10 18:43:53 | 2 | 350 kr |
7/10 18:43:53 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
7/10 18:44:31 | 2 | 450 kr |
7/10 18:44:31 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
7/10 18:44:44 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bo Erik Lundqvist
Bo Erik Lundqvist, född 1936 i Rättvik, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Bo Erik Lundqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik bo erik lundqvist collage framtiden svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:27 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:14