KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik/collage 12807325
*
nr 1280 7325
Bo Erik Lundqvist
(f. 1936), Sverige
Blandteknik/collage, Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Sverige. Framtiden. Signerad, daterad 1977,116x88 cm
Bo Erik Lundqvist, född 1936 i Rättvik, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 oktober 2019
kl 19:07:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/10 18:35:08
1
500 kr
7/10 18:43:53
2
350 kr
7/10 18:43:53
1
400 kr (Budbetjänt)
7/10 18:44:31
2
450 kr
7/10 18:44:31
1
500 kr (Budbetjänt)
7/10 18:44:44
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bo Erik Lundqvist
Bo Erik Lundqvist, född 1936 i Rättvik, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Bo Erik Lundqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik bo erik lundqvist collage framtiden svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:32
-
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:10
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:13
-
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:43
-
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:04
*
Bo Erik Lundqvist
Bo Erik Lundqvist, född 1936 i Rättvik, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bo Erik Lundqvist
nr 1280 7325
Bo Erik Lundqvist
(f. 1936), Sverige
Blandteknik/collage, Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Sverige. Framtiden. Signerad, daterad 1977,116x88 cm
Bo Erik Lundqvist, född 1936 i Rättvik, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/10 18:35:08 | 1 | 500 kr |
| 7/10 18:43:53 | 2 | 350 kr |
| 7/10 18:43:53 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 7/10 18:44:31 | 2 | 450 kr |
| 7/10 18:44:31 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 7/10 18:44:44 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bo Erik Lundqvist
Bo Erik Lundqvist, född 1936 i Rättvik, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Bo Erik Lundqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik bo erik lundqvist collage framtiden svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:32 -
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:10 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:13 -
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:43 -
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:04



